close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 7 czerwca 2017

  Ambasada RP w Teheranie informuje, że w związku z zamachami terrorystycznymi na mauzoleum imama Chomeiniego oraz irański parlament, miejscowe służby bezpieczeństwa wprowadziły specjalne środki bezpieczeństwa.

  W dniu 07.06.2017 r. miały miejsce dwa zamachy terrorystyczne, w wyniku których śmierć poniosło co najmniej 12 osób, a 42 zostały ranne. Miejscowe władze nie potwierdziły, aby wśród ofiar znajdowali się cudzoziemcy. Wprowadzone środki bezpieczeństwa polegały przede wszystkim na zabezpieczeniu i odizolowaniu obiektów i ich okolic, a także zwiększeniu środków ostrożności w całej stolicy. Po ataku miejscowe władze apelowały o wstrzymanie się od korzystania z metra.

   

  W związku z powyższym Ambasada RP w Teheranie zaleca zachowanie szczególnej ostrożności, przede wszystkim w miejscach zgromadzeń publicznych, okolicach obiektów rządowych i kultu religijnego oraz stosowanie się do poleceń miejscowych służb. Wskazane jest także śledzenie bieżących informacji o sytuacji bezpieczeństwa na miejscu.

   

  Tagi: Iran

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: